Skip to main content

Recenzje Książki Antysystemowej

Ku mojemu zdziwieniu przeczytałam tę książkę jednym tchem, choć problemy ekonomiczne i finansowe nigdy mnie specjalnie nie pociągały. Okazało się, że jak ktoś pisze prostym, zrozumiałym językiem, to nawet średnio zainteresowana osoba zrozumie treść bez wysiłku. Na temat, do rzeczy i dla ludzi – można by zrecenzować ten tekst.
Po przeczytaniu naszła mnie głębsza refleksja. Bardzo łatwo się steruje społeczeństwem nieświadomym finansowo i ekonomicznie. Ta książka wpisuje się w ruch oporu przeciw absurdalizmowi politycznemu, w którym tkwimy od lat.
Jeśli nawet tylko mała część społeczeństwa zrozumie mechanizmy lichwy, które prowadzą prosto do niewolnictwa, system padnie dzięki tej antysystemowej publikacji, bo mamy w genach przywiązanie do wolności.
Zryw solidarnościowy pokazał, że ciemne siły świetnie manipulują społeczeństwem, wykorzystując do swoich celów nawet najszlachetniejsze odruchy serca, jeśli nie idą one w parze ze zrozumieniem mechanizmów manipulacji.
To przesłanie dotyczy całego społeczeństwa, bez względu na wyznawane poglądy, różnice światopoglądowe i przynależność do kasty urzędniczej. Mechanizmy ekonomiczne są uniwersalne i ich świadomość może nas uchronić od wojny bratobójczej, do której nas prowadzą. Jest to oręż w wojnie cognitywnej.

Katarzyna Bnin-Bnińska znana jako Krakowska Niewiasta

***

„Książka antysystemowa, droga do wolności” Marcina Flacha, to odważna próba opisania pieniądza jako oprocentowanego długu i szkód jakie wyrządza ludziom i gospodarce. Autor pochyla się nad inflacją i jej prawdziwymi przyczynami, pokazuje świat finansów taki jaki jest a nie jaki nam pokazują ekonomiści i media, by wprowadzić nas w błąd i po cichu ograbić. Autor poszukuje odpowiedzi jak pieniądz dłużny zdemoralizował świat nauki, polityki, mediów i służbę zdrowia. Demaskuje, że niewidzialna ręka rynku nie istnieje, że kryzysy gospodarcze są celowo kreowane, by przejąć ciężko wypracowany przez ludzi majątek. Autor pokazuje też rozwiązania, jak poradzić sobie z tym patologicznym systemem. Książka pouczającą, naprawdę warto się z nią zapoznać, to ekonomiczny katechizm dla Wolnego Człowieka.

Wojciech Dobrzyński NISS

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial