Skip to main content

Co przykrywa korona-wirus? Komu służy Światowy Kryzys zadłużenia? Od wolności do faszyzmu.

ostatnia aktualizacja 26.01.2021 r.

Kryzys to taki czas, w którym ma miejsce niespotykany przepływ majątku, od społeczeństwa do 1% finansowych elit. Tak było w 2008 roku, tak zapewne będzie i teraz. Musisz wiedzieć, że dla sektora finansowego Ty, Ja przeciętny inwestor czy zwykły Kowalski, nie jesteśmy partnerami a jedynie dostarczycielami kapitału. Kryzys to właściwie jeden z 4 etapów cyklu koniunkturalnego w gospodarce. Przydarza się co 8, 10 lat i powinien służyć do oczyszczenia gospodarki ze złych inwestycji. Źle zarządzane firmy bankrutują robiąc miejsce tym bardziej wydajnym i lepiej zarządzanym. Tyle w teorii ekonomistów choćby z austriackiej szkoły ekonomicznej. Niestety, świat, w którym żyjemy, od dawna działa zupełnie inaczej i ze zdrową ekonomią nie ma już nic wspólnego. Amerykański, a co za tym idzie światowy system ekonomiczny, oparty jest na lichwie i Keynesowskiej Ekonomii. Od 1971 roku, kiedy to prezydent USA Richard Nixon zniósł ostatni link pomiędzy dolarem i złotem, posługujemy się pieniądzem fiducjarnym, który sam w sobie nie ma żadnej wartości i nie jest prawdziwym pieniądzem a jedynie prawnym środkiem płatniczym. Dzisiejszy pieniądz to tak naprawdę dług. Wyjaśniam to szerzej w artykule Pieniądz czyli dług.

Wielkie korporacje i Banki są zbyt duże by upaść. Nawet jak faktycznie są bankrutami, to Banki Centralne i Rządy ratują je kroplówką z naszych podatków i dodruku waluty. Dodruk, ładnie nazwany luzowaniem ilościowym, to nic innego jak okradanie nas z naszych oszczędności poprzez inflację. Oprocentowanie lokat w bankach rzędu 0,1 czy 1 %, przy oficjalnej inflacji CPI consumer price index – indeksie zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych 3,8 % generuje stratę, a do tego dochodzi jeszcze 19% podatek Belki od odsetek od naszych oszczędności oraz fakt, iż faktyczna inflacja wynosi sporo więcej. Jak to możliwe? Po prostu, licząc inflację zmienia się koszyk produktów, których ceny się zmieniły, w taki sposób, iż usuwa się z niego towary, które podrożały najbardziej, tak aby osiągnąć zadany wynik, np. poniżej 5 %. Krótko mówiąc, jesteśmy cały czas okradani z naszych pieniędzy. Czy to przez inflację, która jest ukrytym podatkiem, czy przez sztucznie zaniżone stopy procentowe przez Bank Centralny, które powoduję, iż oprocentowanie naszych oszczędności jest znacznie poniżej realnej inflacji.
Musimy zdać sobie sprawę z tego jaką rolę w tym patologicznym systemie spełniają politycy.
Każdy rząd ma zasadniczo jedno zadanie, zabrać Nam jak najwięcej naszych pieniędzy w formie różnych podatków i przy okazji ograniczyć naszą wolność kosztem przywilejów dla banków i kontrolowanych przez nie korporacji. Wytłumaczenie zawsze się znajdzie. Podatek Belki od odsetek poniżej oficjalnej inflacji, kradzież środków na emerytury z OFE przez Tuska. A wszystko to dzieje się dlatego że na to pozwalamy. Gdzie zatem trafiają nasze ciężko zarobione pieniądze? Większość z nich trafia do Bankierów, w formie odsetek od wykreowanych z powietrza kredytów. Dzisiejszy pieniądz jest długiem, bo powstaje, a właściwie jest kreowany kiedy ktoś, Ty, czy politycy lub jakaś firma, zaciąga kredyt w Banku. Wyjaśniam to szczegółowo w artykule Pieniądz czyli dług. Dlaczego politycy nas zadłużają ciągle narastającym, rosnącym i niemożliwym do spłacenia długiem, aby nas uzależnić od kredytodawców. Sami bardzo lubią wydawać, jak najwięcej się da. W końcu to nie ich pieniądze a wydając zawsze można wesprzeć swoich. To my ostatecznie spłacamy ich długi z naszych podatków. Jeśli chcesz poznać prawdę, na jakiej krótkiej smyczy bankierów chodzą politycy, przeczytaj artykuł Kto rządzi Światem, Pieniądze czy politycy? Aby uzmysłowić Wam skalę tego zjawiska wspomnę, iż obsługa samych odsetek od wykreowanych z powietrza przez bankierów kredytów kosztuje budżet rocznie około 40 miliardów złotych. To tyle, ile dokłada się rocznie do emerytur i rent z ZUS, lub tyle ile obywatele pracujący na etacie płacą podatku w formie deklaracji PIT. Tak dokładnie, gdyby nie lekkomyślnie zaciągnięte przez polityków długi ,każdy z pracujących na etacie miałby co najmniej 18% więcej pieniędzy w kieszeni.
Wracając jednak do kryzysu i obecnej sytuacji, to wszyscy chyba widzimy co się dzieje. System i 1% najbogatszych właścicieli banków i korporacji sięgnęli po miecz, który zniszczy małe i średnie biznesy. Mało który biznes przetrwa kolejne lockdown’y. Mali przedsiębiorcy, którzy do tej pory jakoś walczyli o przetrwanie w świecie wysokich podatków, teraz będą mieli dwa wyjścia: zamknąć biznes lub zadłużyć się w banku. Czy to w formie tak zwanej tarczy czy biorąc kredyt poza nią. Oddadzą resztki wolności, jaką mieli będąc szefami swoich biznesów. Albo pójdą na bezrobocie albo wezmą na siebie ryzyko kredytu. Na temat tzw. tarczy nie będę się rozpisywał. Przedsiębiorcy nie pozostawili na nie suchej nitki. Kredyt może ich zniszczyć, jeśli np. w ramach tak zwanej tarczy nie zostanie umorzony. Będąc zadłużonymi w banku będą de facto pracować na bank który, gdy nie zdołają płacić rat, zajmie ich majątek.
Ludzie, którzy w wyniku kryzysu stracą pracę będą kupować tylko niezbędne do przetrwania towary, co z kolei spowoduje kłopoty tych firm, które jeszcze jakoś przetrwały na rynku. Tak rozkręca się zwykle kryzys. Kto na nim zarobi? Wiadomo, wielkie korporacje, które przejmą rynek po upadających małych firmach. Taki los gotują nam politycy i ich system wyzysku. Wielu ludzi przejdzie na garnuszek państwa. Dostaną jakiś mały zasiłek, może rząd uruchomi jakieś prace interwencyjne. Korporacje i politycy przejmą władzę. A wolne społeczeństwo zmieni się w niewolników systemu. I tak od pseudo fasadowej demokracji przejdziemy do faszyzmu. No chyba, że się ogarniemy i zaczniemy działać.

Co zatem powinniśmy robić? Po pierwsze przestać czerpać informację z mediów głównego nurtu a właściwie ścieku. Tam, poza wzbudzaniem w nas strachu i manipulacją, nic ciekawego nie ma. Obecnie media przypominają mi propagandę z czasów komunistycznych, kiedy to ludzie rozwieszali plakaty TV łże.
Nie dajmy się dzielić politykom, całą tą ustawką niby wojny między PO-Pisem. Podzielonym i skłóconym narodem łatwiej manipulować i rządzić. Jednoczmy się i organizujmy. Rozmawiajmy ze sobą najpierw w sieci a następnie w realu. Taką platformą na której mogą się spotkać Ci, którzy chcą coś dobrego zrobić dla Polski czy swojej małej ojczyzny jest NEOS. neos.com.pl NEOS New Operating System. Nowy System Operacyjny dla Polski. Wspierajmy wszelkie oddolne inicjatywy i stowarzyszenia takie jak Ruch Społeczny WIR Weto Inicjatywa Referendum, niezależne media http://niezaleznatelewizja.pl Nie dajmy się podzielić partiokracji. Powiedzmy nie cenzurze Internetu. Wspierajmy http://polfejs.nethttp://polfejs.live , a nie neoliberalne, lewicowe portale które blokują i usuwają nam : posty, filmy i konta. Żeby, zło zwyciężyło, wystarczy aby dobrzy ludzie nie robili nic. Co powiesz swoim dzieciom i wnukom gdy spytają Cię Tato Mamo co robiłaś, robiłeś jak wprowadzali nam faszyzm. Benito Mussolini powiedział, iż korporacjonizm równa się faszyzm a faszyzm równa się korporacjonizm. Starajmy się wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze mądrze. Kupujmy produkty polskie od ludzi których znamy od naszych sąsiadów. Na przykład żywność od polskiego rolnika jest zdrowsza od korporacyjnej papki, no i nasze pieniądze zostają u nas, u naszych sąsiadów. Rolnik, któremu zamknięto bazary i jarmarki, nie ma gdzie sprzedać swoich produktów. Jak będzie miał pieniądze to kupi coś u Ciebie albo kogoś z Twoich znajomych czy rodziny. Korzystajmy z Internetu.  Szukajmy takich producentów i dostawców usług. Zagraniczne korporacje, nie dość że nas trują swoją niezdrową żywnością, to jeszcze swoje zyski transferują z Polski, płacąc tu minimalne podatki. Są już markety, które sprzedają produkty lokalnych producentów, kupujmy je. W tych, w których ich nie ma pytajmy o nie kierownika sklepu, sprzedawcę. Lokalne produkty są często lepsze od tych przywożonych nie wiadomo skąd. Transport towaru z drugiego końca Polski czy Europy jest drogi i zanieczyszcza środowisko.

Ważne jest abyśmy posługiwali się alternatywną walutą. Nie możemy być całkowicie zależni od lichwiarskiego systemu SWIFT. Pod pozorem kryzysu i krachu finansowego mogą nam wyłączyć konta i nie kupimy nawet chleba. Będziemy stali w długich kolejkach do bankomatów po 50 zł. Grecy i Cypryjczycy już to przerobili podczas poprzedniego kryzysu. Jeszcze gorzej będzie jak damy sobie zabrać gotówkę. Już obecnie program „Polska bezgotówkowa” rozdający terminale oraz zachęcający do płacenia smartfonem, blikiem zmierza w tym kierunku. Pomyślałeś co będzie jak na przykład komornik zablokuje Ci Twoje konto. Nie kupisz nic. Mając drugą walutę, możesz sprzedać i kupić co chcesz bez pośrednictwa banku. Czy to nie jest wolność ? Zastanów się, ufasz politykom ? Nigdy Cię nie okłamali ? To czego teraz jesteśmy świadkami to bezprecedensowe łamanie Naszych praw i swobód obywatelskich. Dzieje się tak, bo daliśmy się zastraszyć garstce polityków. Nocne głosowania, przyjmowanie ustaw bez konsultacji społecznych. To hańba. Nie dajmy się zastraszyć i róbmy swoje. Pamiętaj, obecny kryzys wywołany jest nie tylko przez pandemię ale także przez nadmierne zadłużenie. Wywołali go bankierzy i politycy nadmiernie nas zadłużając. Czy możemy im ufać? Na pewno nie. Dlatego musimy budować więzi społeczne i gospodarcze niezależne od ich upadającego systemu. To my utrzymujemy ich system, spłacając coraz większe odsetki od ich długów. To nasza praca, pot i łzy.

Znasz jakieś ciekawe stowarzyszenie społeczne, to podziel się tą informacją w komentarzach pod tym artykułem.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chciałbyś czytać więcej treści na tym blogu, to wesprzyj Autora kupując Książkę Antysystemową SKLEP

Kto tak naprawdę rządzi Światem i w jaki sposób uprawia się nowoczesne Niewolnictwo

Please follow and like us:
fb-share-icon0
Tweet 20

6 thoughts to “Co przykrywa korona-wirus? Komu służy Światowy Kryzys zadłużenia? Od wolności do faszyzmu.”

 1. Witam. Nie znam sie na finansach, nie rozumiem jednak jak jest mozliwe splacac dlugi za to ze ktos dodrukowuje bezwartosciwe banknoty. Nielogicznym jest to ze wartosc pieniadze odklada sie na zloto(choc juz nie jest to prawda). Moim zdaniem najwieksze wartosc ma zywnosci i to powinno byc nasza tarda waluta wymienna a nie papier z drukarki. Ci miliarderzy Co maja tony zlota i diamentow niech sprobuja zrobic sobie zupke z tych bogactw nam wystarcza produkty rolne ktore Sami sobie wyprodukujemy i zloto czy diamenty nie bedziemy wogole akceptowac. Zawsze bylo tak ze za nasze bledy placilismy zawsze Sami wiec za kryzys niech placa ci co go stwozyli. Najlepiej zeby skonczy li w celach wieziennych i na ciezkich robotach.
  Pozdrawiam wszystkich ludzi pracy
  J. M

 2. to absolutna prawda. Wartością jest tylko ziemia , ona nas nie tylko karmi ale też
  odziewa. Szanujmy NASZĄ ZIEMIĘ.

 3. Tak najbogatsi ludzie rządzą światem ale niestety nie da rady tego wszystkiego zmienić jak człowiek będzie patrzył najpierw na siebie a dopiero później na innego bo to jest to co nazywa się samolubstwem, trzeba patrzeć na drugiego tak abym i ja i on nie był poszkodowany to znaczy nie rób tego czego nie chciałbyś aby tobie robiono kto czytał Biblię to wie że to jest z tej księgi a to co się teraz dzieje już tysiące lat temu było przepowiedziane i w tej chwili na naszych oczach się sprawdza!!! a jest tam także zapisane w Biblii cytuję będą patrzeć a będą ślepi będą słuchać a będą głusi dlatego ludzie bezwiednie sami sobie robią krzywdę ponieważ nie robią tego czego uczy Biblia a niestety także jest napisane w Biblii że człowiek będzie rządził drugim człowiekiem na jego szkodę i nic tego nie zmieni nie wiadomo jak byśmy się starali a to z prostego powodu ponieważ nie jesteśmy doskonali i nigdy za rządów żadnego człowieka dobrze nie będzie to wszystko co obejrzałem to jest w Biblii że tak będzie to przecież żadna nowość i każdy miał dostęp do tych wiadomości co teraz tu starają się wytłumaczyć ale niestety ludzie nie wiadomo jak by im się tłumaczyło to ogromna większość będzie ślepa i głucha bo to przepowiedziane było przez Boga i to musi się spełnić nie widzicie ludzie że się spełnią nie słyszycie ?!!! no pewnie że nie bo macie być i ślepi i głusi a wiecie kto tego chce jego imię nie jest wyjawione żadnemu człowiekowi imieniem jego jest liczba 666 wiecie ludzie kto to jest ? to ten który powoduje zaćmę i głuchotę na to co ważne i ludzie za ważne biorą to co nic nie warte to znaczy pieniądze bo to jego wymysł a w Biblii jest zapisane że złoto i inne kosztowności są dla Boga nic nie warte warci jesteśmy my ludzie którzy postępują zgodnie z Jego wolą(Biblia) bo nieposłuszeństwo wobec Boga właśnie doprowadziło człowieka do niedoskonałości do tego czym teraz jesteśmy zepsutymi ludzimi tylko On Bóg może nas naprawić ale ten który zaślepia i zagłusza ryczy jak lew i większość jest głucha i ślepa zamiast patrzeć na to co ważne patrzą ze strachem jak lew ryczy i nic nie robią bo są w strachu zamiast przestać się bać i zmienić na lepsze po prostu zacząć kożystać że Słowa Bożego Biblii która się nie myli i nie zmienia a nie słowa ludzkiego które jest raz takie a troszkę później całkowicie inne niestety tacy jesteśmy zmienni wszyscy ludzie ,słuchajmy tego co się nie zmienia to zawsze będziemy mieć dobro swoje i drugiego człowieka na tym samym poziomie nie ja lepszy bo ja najważniejszy chcę być tym pierwszym , tak nie można !!! pierwszym chciałbyć 666 i do czego to doprowadził ? do tego co dzieje się teraz bo on 666 nie nadaje się na tego pierwszego ten pierwszy i najważniejszy sprawiedliwy i godny ten za którego rządów wszyscy ludzie będą równi jest tylko i wyłącznie Bóg !!! a on nienawidzi ludzi samolubnych bo samolubni chcą zysku jak największego jak najmniejszym nakładem i nie liczą się jak i kogo innego to może skrzywdzić bo są zapatrzeni w siebie są to ludzie bogaci oni nie mają nigdy dość zawsze chcą jeszcze jak 666 on też chcę jeszcze jak najwięcej bo czasu już ma mało a czego chce więcej 666 ? tego żeby ludzie nie przejżeli na oczy i nie zmądrzeli bo gdyby zmądrzeli to by odwrócili się od zła od niego i zwrócili się w stronę tego który mówi prawdę już od początku istnienia ludzkości i nigdy się nie zmienia a kto to taki? zapraszam do używania księgi natchnionej przez Ducha Świętego słowa prawdziwego niezmiennego Boga najwyższego któremu Święte imię Jahwe !!! kto chce może się śmiać a kto mądry niech zacznie kożystać z tego co Bóg dał Biblii !!! nie katechezy nie czegoś czego nie ma w Biblii a tylko i wyłącznie z Biblii to wtedy będzie dobrym człowiekiem nie krzywdzącym drugiego nie będzie samolubem i pieniądz nie będzie miał dla niego wartości bo wartość ma ziemia którą dał Bóg a którą doprowadziliśmy do tego tragicznego stanu niestety no bo jesteśmy niedoskonali i nie mogło być inaczej w świecie rządzonym przez 666 już jego czas się kończy jak nie chcemy podzielić jego losu którym jest śmierć to posłuchajmy tego który od dawna nas ostrzegał przed tym co się w tej chwili dzieje Boga Jahwe tylko On mówi prawdę On to doskonałość we wszystkim !!! teraz ludzie wiecie kto rządzi naprawdę światem? To szatan diabeł a jego narzędzie to pieniądz bezwartościowy kawałek papieru za który ludzie zrobią wszystko jakby nie byli ludzimi a bestiami imię bestii to 666 i kogo się słuchać tego co chcę ciemności czy tego co daje światło żeby człowiek się nie potkną i nie zrobił sobie krzywdy i na drugiego nie wpadł bo nie chcący i jemu zrobi krzywdę upadając a bogaty samolub robi sobie i drugiemu krzywdę bo idzie po trupach ale bez światła idzie na swój pogrzeb i zabiera ze sobą innych niewinnych ludzi uwarzajcie ludzie żeby na was nie wpadł przypadkiem bo zrobi wam krzywdę ten ślepiec i miejcie oczy i uszy otwarte na to co jest ważne a nie na to co bezwartościowe i tak naprawdę szczęścia nie daje jest takie nawet mądre przysłowie „pieniądze szczęścia nie dają” i choć ten który je powiedział może nie czytał Biblii ale ktoś mu dał taką mądrość że niby niedożeczne a jak najbardziej prawdziwe słowa powiedział a kto mógł mu otworzyć oczy i zdjąć zaćmę ? no ten który jest światłem i nie uważa że czy materialnych za wartościowe ale uważa za wartościowe to czego gołym okiem nie widać serce posłusznego i sprawiedliwego człowieka Bóg Jahwe On jest miłością a wiecie co to miłość ona daje to co jest najcenniejsze szczęście i dobro tego któremu jest ofiarowana przyjmijcie od Boga tą miłość to będziecie żyli tak jak ludzie tak jak Bóg oczekuje a nie jak bestię nie naśladujcie szatana diabła on to bestia 666 !!! to tyle z mojej strony gdyby ktoś chciał się czegoś dobrego dowiedzieć to proszę pisać na prwatne moje konto doradzę gdzie można odszukać odpowiedź ja sam także szukam różnych odpowiedzi ale wiem gdzie one są !!!

 4. No. ale za te informacje i za wiele wiecej co powiedzial bo odsluchalam kiedys obszerniejszy wywiad co mnie w nim mocno zbulwersowalo i co sie dowiedzialam to wlosy staja deba totalny szok.Oczywiscie juz teraz nie jest w stanie nic powiedziec nastal zmierzch zycia co ostatnio jest modne co za duzo spiewaja.

 5. Normalne że to przykrywka żeby nas okraść i nakarmić gównem transportu nie wstrzymują tam kierowca jest nie zakazalny niema choroby i niema czym się zakaźyc tylko wykonuje robotę zadzacych tym światem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial