Skip to main content

Nie dla Fort Trump. Nie dla baz US Army w Polsce. Nie dla wojny z Rosją.

Politycy PiS, najpierw Prezydent Duda a obecnie Mariusz Błaszczak, jawnie lekceważą naród Polski, nie pytając go o zdanie w tak ważnej kwestii jak stacjonowanie obcych wojsk na terytorium Rzeczpospolitej, i to w sytuacji gdzie na sąsiedniej Ukrainie ciągle tli się wojna z Rosją.
Jest to tym bardziej oburzające, iż dotyczy sprawy fundamentalnej, takiej jak wolność naszej ojczyzny. Niepodległość państwa poznaje się po tym, że na jego terenie nie ma innych wojsk, poza własnymi.

Pamiętam dobrze czasy PRL’u, kiedy to na terytorium Polski Ludowej stacjonowało 17 dywizji Armii Radzieckiej i to, z jakim trudem udało się w końcu odesłać sowietów do domu. Każdy kto choć trochę zna historię Polski, wie iż stacjonowanie obcych wojsk na terytorium Rzeczpospolitej zawsze kończyło się dla niej źle. Na przykład rozbiorami i całkowitym upadkiem pierwszej Rzeczpospolitej. Naród który nie zna własnej historii i nie wyciąga z niej właściwych wniosków, wciąż popełniając te same błędy, zawsze kończy źle.
Powinniśmy pamiętać wrzesień 1939 roku, kiedy to daliśmy się wypuścić zachodnim „sojusznikom” oraz to, jak nas sprzedali sowietom po II wojnie światowej.

Wracając jednak do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jak widać, nie potrafi on zapewnić Polsce bezpieczeństwa w oparciu o naszą armię. Skoro prosi Amerykanów aby mieli bazę w Polsce i oferuje im za to 2 miliardy dolarów, to nie powinien on sprawować swojej funkcji.

Trzeba mieć świadomość tego iż celem USA jako supermocarstwa jest całkowite panowanie nad światem, a co za tym idzie kontrolowanie bogactw naturalnych Ziemi. Jedyną przeszkodą na ich drodze jest sojusz Rosji, Chin i Iranu. USA wywołało ostatnio wiele wojen jak choćby te w obronie petrodolara jak : wojna w Iraku, w Libii, w Syrii czy w Afganistanie bogatym w rudy rzadkich metali. Sami Amerykanie przyznali, iż przewrót na Ukrainie kosztował ich 5 miliardów dolarów. Wojna z Rosją czy to na Ukrainie czy w Syrii jest sposobem na osłabienie tego kraju. Oczywiście istnienie wolnej i niezależnej od Rosji Ukrainy jest jak najbardziej również w interesie Polski, to jednak wojna z Rosją, która jest mocarstwem atomowym już w naszym interesie nie jest.

Gdyby doszło do kolejnej wojny Ukraińsko – Rosyjskiej to stacjonujące w Polsce wojska Amerykańskie mogłyby być w ten konflikt zaangażowane i stałyby się celem dla Rosjan. Atak rakietowy na wojska USA stacjonujące w Polsce wciągnął by nasz kraj w wojnę z Rosją, gdyż de facto byłby to atak Rosji na terytorium Polski. Udział Polski w wojnie z Rosją byłby jak najbardziej na rękę USA, dlatego scenariuszy na wciągnięcie Polski do wojny jest naprawdę bardzo dużo.
Amerykańska tarcza antyrakietowa, która już znajduje się w Redzikowie byłaby zapewne pierwszym celem Rosjan. Trzeba zaznaczyć, iż chroni ona jedynie terytorium USA a Polskę naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo jakie może powstać przy zestrzeleniu rakiety z ładunkiem atomowym nad terytorium Polski.

Nie łudźmy się iż jesteśmy dla USA ważnym sojusznikiem. Kilka miłych słów prezydenta Trumpa o Polsce i Polakach to miły gest który jednak nic nie kosztuje. Polska jako kupiec amerykańskiego uzbrojenia i gazu jest tego warta. Jeśli chodzi o rakiety Patriot to kupiliśmy je znacznie drożej niż Turcja. Turcja również każe płacić USA za swoje bazy na jej terytorium i to z góry. Nie wyraziła też zgody na wykorzystanie baz na jej terytorium do ataku na Irak. Co do naszych stosunków z USA to jest to dyplomacja na kolanach z całkowitym lekceważeniem interesów Polski. Przypomnieć warto w tym miejscu zapewnienia Kwaśniewskiego i Millera iż w Polsce nie ma tajnych wiezień CIA. Sąd Unii Europejskiej nakazał Polsce wypłacić odszkodowanie za przetrzymywanie dwóch ludzi w tych więzieniach, a USA opublikowało raport ujawniający prawdę, co poważnie zaszkodziło wizerunkowi Polski i mogło narazić nasz kraj na ataki terrorystyczne. Polska przez wielkiego brata została potraktowana jak bananowa republika. Kwaśniewski i Miller wzięli reklamówkę zielonych a rachunek za tą hucpę jak zwykle zapłacili podatnicy czyli my.

USA do dziś nie wywiązała się z umowy offsetowej za zakup F-16.
Raz po raz wychodzą na jaw nowe skandale dyplomatyczne. To taśmy prawdy z wypowiedziami Radosława Sikorskiego na temat sojuszu z USA, to korespondencja z Wiki Leaks, to list ambasador USA w Polsce. I tak będzie dopóki politycy polscy nie będą dbali przede wszystkim o interes Polski a nie USA. Polonia to 5% ludności USA a wizy dla Polaków ciągle nie są zniesione.

Nie twierdzę iż w pewnych kwestiach sojusz z USA nie może być dla nas korzystny. Uważam jednak, iż jeśli umiemy liczyć, powinniśmy liczyć przede wszystkim na siebie. Polsce grozi poważny kryzys energetyczny spowodowany wzrostem zapotrzebowania na prąd, oparciem polskiej energetyki na węglu, oraz podpisanymi przez premier Kopacz ograniczeniami w emisji CO2. Powinniśmy jak najszybciej zbudować elektrownię atomową a następnie, w oparciu o nią, broń atomową w celu odstraszenia Rosji i Niemiec oraz innych potencjalnych agresorów. Skoro broń atomową mogą posiadać takie państwa jak Pakistan czy Izrael, to dlaczego nie możemy posiadać jej my?

Mam nadzieję iż tym krótkim artykułem naświetliłem nieco temat jakie zagrożenia stwarzają dla nas wojska USA w Polsce. Zapraszam do dyskusji w komentarzach

Filmy

Ameryka niesie śmierć-. Petrodolar

Spowiedź prezydenta/Confession of the president. Film dla Widzów 18+


„George Bush” opowiada nam jak on jego dziadek Prescot i inni manipulowali wydarzeniami, wywoływali konflikty, przeprowadzali operacje pod fałszywą flagą, aby doprowadzić świat do punktu w którym znajdujemy się obecnie.

Please follow and like us:
fb-share-icon0
Tweet 20

2 thoughts to “Nie dla Fort Trump. Nie dla baz US Army w Polsce. Nie dla wojny z Rosją.”

  1. Bardzo Dobry artykuł.
    Dziękuje za dużą rzetelność. Mam nadzieję że, czytelnicy dostrzegą i znajdą tutaj syntezę, ważnych tematów, które nie zostały rozwiązane na arenie międzynarodowej. Nowe spojrzenie jest cenne. Nie ze wszystkimi tezami się zgadzam zwłaszcza z tezami o możliwej militaryzacji, ale sam fakt kruchości międzyarodowego układu, jaki zastaliśmy w dniu dzisiejszym, żyjąc tymi tematami niemal tylko od przypadku do przypadku goniąc za kromką chleba wskazuje jak, ważne jest myślenie dalekowzroczne i globalne, którego brak jest teraz i występuje jak na lekarstwo. Mam nadzieję, że ten temat znajdzie dobrych naśladowców. Dziękując.

    Pozdrawiam Autora.

  2. P.S. Myślę tutaj, że że sama ochota do dodatkowej militaryzacji ze strony autora wskazuje na ogromną ważkość w niniejszym blogu tematów.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial