Skip to main content

Globalny Wielki Reset. Inflacja, wycofanie gotówki, CBDC cyfrowa waluta Banku Centralnego. Totalne zniewolenie. Czyli Co szykują nam globaliści?

Czytając tytuł pewnie myślisz, że to zbiór ostatnio modnych teorii spiskowych. Niestety nie. To wszystko może się wydarzyć, jeśli my ludzkość nie obudzimy się. Jeśli powiedzmy 2 lata temu powiedziałbym Ci, że globalna pandemia sparaliżuje świat, że przedsiębiorcy nie będą mogli prowadzić swoich biznesów, że ludzie będą zamknięci w swoich domach, nie będą mogli dostać się do lekarza czy do szpitala, że będą umierać w swoich domach, uwierzył byś mi? Raczej nie. Uznałbyś mnie za szalonego wyznawcę teorii spiskowych, lub bajkopisarza od science fiction.

Tymczasem, taki scenariusz wydarzeń był omawiany podczas Eventu 201. Na sześć tygodni przed wybuchem plandemii koronawirusa, WHO zorganizowało w Stanach Zjednoczonych konferencję Event 201 z udziałem Bill’a Gates’a. Jest wiele artykułów w sieci na ten temat, prezentujących skrajnie rożne opinie. Faktem jest że ONZ i jej agenda WHO to organizacja globalistów. Kiedy po II Wojnie Światowej powoływano ONZ miała to być instytucja pilnująca pokoju na świecie. Sami widzicie jak zdała egzamin, skoro od tego czasu same Stany Zjednoczone wywołały ponad 200 różnych konfliktów zbrojnych na całym świecie. Wspomnę tylko o ostatnich wojnach stoczonych w obronie petrodolara takich jak: Irak, Afganistan, Libia czy Syria. Wracając do ONZ to warto się zapoznać z planami globalistów, z tak zwaną Agendą 2030. Pod ładnymi hasłami typu zrównoważony rozwój i szczytnymi celami, takimi jak wyeliminowanie ubóstwa i głodu, kryje się plan budowy NWO, Nowego Porządku Świata. Co do teorii spiskowych które stały się faktem, to zachęcam do zapoznania się z filmem Tradera 21, który nie jest specjalistą od owych teorii, tylko od inwestowania.

To, co obecnie obserwujemy w związku z korona kryzysem to gigantyczny dodruk pieniądza i coraz większe deficyty budżetowe. Nie dziwi więc stale rosnąca inflacja. Nie da się bowiem bez końca drukować pieniądza dłużnego czyli opartego na długu bez wywołania w końcu hiper inflacji. Dzisiejszy pieniądz jest długiem, bo jest kreowany przez banki, kiedy Ty czy Twój rząd zaciąga kredyt. Szerzej wyjaśniam to w artykule Pieniądz czyli dług.

Inflacja jest wypadkową dwóch czynników: ilości pieniądza w obiegu i tempa jego cyrkulacji. Skoro są drukowane ogromne ilości nowego pieniądza, to wysokiej inflacji jeszcze nie widzimy, bo ludzie podczas początkowej fazy kryzysu, w obawie o pracę i swoje dochody, nie wydają swoich oszczędności. Szerzej mechanizmy kryzysu omawiam w artykule Komu służy Światowy Kryzys zadłużenia.

Kiedy jednak społeczeństwo zorientuje się, iż ceny towarów i usług bardzo wzrosły, a oszczędności z dnia na dzień topnieją, to wtedy ludzie ruszą na odkładane dotąd zakupy, a ceny eksplodują. W normalnych czasach, gdyby tak się stało, to Bank Centralny a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej podniosłaby stopy procentowe, żeby zahamować inflację. Teraz jednak tak się nie stanie. Celem Banków Centralnych jest bowiem doprowadzenie do upadku obecnej hybrydowej waluty, po to aby wprowadzić nową, w pełni cyfrową walutę CBDC central bank digital currency, czyli walutę cyfrową banku centralnego, niewymienialną na gotówkę.

Po drodze do tego celu będziemy zapewne świadkami upadku kilku, bądź kilkunastu banków. Dla sektora bankowego niskie stopy procentowe, a wręcz realnie ujemne, są sporym problemem. Do tego spada ilość zaciąganych kredytów firmowych i konsumenckich. Kredyty już zaciągnięte nie są spłacane. Pieniędzy z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie wystarczy dla wszystkich. Nie wystarczy ich nawet w przypadku bankructwa choćby jednego dużego banku. Stąd takie banki określa się mianem zbyt wielkich by upaść.

W powstałym chaosie, nowy system bankowy wydawać się będzie społeczeństwu wybawieniem. Uzasadnienia dla jego wyższości nad starym usłużni bankierom politycy znajdą. Będą nam wmawiać, iż gotówką posługuje się szara strefa, gangsterzy I przestępcy. Gotówka to przeżytek, relikt minionej epoki. I my jak zwykle kupimy tą bajkę. Bo większość społeczeństwa zapatrzona jest w telewizor i kupi każde płynące stamtąd kłamstwo. Tacy już jesteśmy, wolimy ładne kłamstwo od gorzkiej prawdy. Musimy jednak wiedzieć, że Politycy to zawodowi kłamcy i oszuści, przedstawiciele banków i korporacji. Szerzej omawiam to w artykule Kto rządzi Światem, pieniądze czy politycy?

Jeśli damy sobie zabrać gotówkę to staniemy się w pełni zależni od systemu i każda nasza transakcja, umowa kupna sprzedaży będzie przez system kontrolowana. Wyobraź sobie taką sytuację. Idziesz do sklepu, chcesz kupić chleb a tu odmowa transakcji , komornik lub urząd skarbowy zablokowali Ci konto. Nie masz nic, żadnych pieniędzy na czarną godzinę bo gotówka już nie istnieje.

Chodzi zatem o totalną kontrolę a nie o nasze dobro. Przypomnę, że dla naszego dobra zgodziliśmy się na obowiązkową rejestrację kart sim do telefonów, ograniczenia w płatnościach gotówką między przedsiębiorcami, zgadzamy się na cenzurę w internecie i usuwanie treści niezgodnych z oficjalną propagandą. Jako przykład podam choćby zablokowanie kont prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Naszą codziennością stało się: usuwanie filmów, blokowanie kont, prezentujących niezgodne z mediami głównego nurtu treści.

Warto zapoznać się z tematami poruszanymi na World Economic Forum i pomysłami Klausa Schwaba. Wielki reset to oficjalne hasło Światowego Forum Ekonomicznego. W tym roku forum odbyło się on-line a jego bohaterem był komunista prezydent Chin – Xi Jinping, który miał zaszczyt je otworzyć.
Skoro globaliści tak kochają Chiny, lokują tam swoje fabryki, budując ich potęgę, to dla nas może to oznaczać jedno, chcą nam zbudować komunę 2.0 na wzór chiński. Przetestowane tam rozwiązania takie jak punktowy system oceny obywatela, social scoring system, chcą implementować na cały świat. To będzie bardziej korporacjonizm czyli faszyzm niż komunizm jaki niektórzy pamiętają z czasów PRL’u. Na rynku pozostaną dwa rodzaje pracodawców: socjalistyczne prze regulowane i rozpasłe państwo oraz prywatne wielkie korporacje. Dla reszty niepotrzebnych społecznie ludzi, dochód gwarantowany i sklepy socjalne. Planowane jest zniesienie własności prywatnej. Potrzebne nam w danym momencie rzeczy takie jak autonomiczny elektryczny samochód będziemy mogli wypożyczyć, pod warunkiem iż będzie nas na to stać. Wspomniany dochód gwarantowany wypłacany nam w CBDC będziemy musieli wydać np.: do końca miesiąca. Jeśli tego nie zrobimy to środki jakie nam zostaną w cyfrowej walucie zostaną nam z konta wykasowane.

Już teraz mamy do czynienia z ujemnymi realnymi stopami procentowymi. Oszczędzający, którzy trzymają swoje środki płatnicze w banku przy oprocentowaniu 1% czy 0,10% i oficjalnej inflacji CPI rzędu 3,7% tracą swoje ciężko zarobione pieniądze. Od swoich marnych procentów płacą jeszcze 19% podatek Belki. I to wszystko dla naszego dobra. Płacimy podatek inflacyjny nawet tego nie wiedząc. Według neoklasycznej ekonomi ujemne stopy procentowe mają służyć ożywieniu gospodarki, lub raczej wywołaniu inflacji która zdewaluuje ogromne zadłużenie państw i kupi nam trochę czasu przed nieuniknionym Wielkim Resetem.

Nikogo to nie dziwi, iż te same banki które płacą nam maksymalnie 1% od Naszych oszczędności, proponują nam kredyty na 13 -14 %. Banki Centralne skupują obligacje rządowe, które są tak nisko oprocentowane, że żaden inwestor by ich nie kupił. Skupują też obligacje korporacyjne, dotując wybranych, a nawet akcje aby utrzymać sztuczną hossę na giełdzie w czasach kryzysu. Czy to jest Waszym zdaniem kapitalizm czy może coś już zupełnie innego?

Warto wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Wasze pieniądze w banku wcale nie są wasze. Są własnością banku w którym je trzymacie. Zapis stanu waszego konta, to tak naprawdę zapis, ile bank jest wam winny. Bank wcale nie ma Waszych pieniędzy. Gdyby nagle wszyscy klienci poszli do banku po pieniądze to by się okazało, że bank nie ma tyle gotówki. Do tego dochodzi jeszcze dyrektywa EU która spowodowała nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym o nazwie bail- in. Legalizuje ona możliwość kradzieży pieniędzy należących do klientów i akcjonariuszy upadającego banku. Tak więc widzicie pod czyje dyktando nowelizuje się prawo.
Ekonomia neoklasyczna doprowadziła do korporyzacji ustroju demokratycznego. System podatkowy faworyzuje szczelny krąg uprzywilejowanych.

Jeśli chcesz wiedzieć jak działa system finansowego wyzysku, zapraszam do artykułu Piramida finansowej władzy Rotschildów.

Każdy kryzys czemuś służy. Kryzys 2007- 2009 wzmocnił władzę Banków Centralnych. Obecny kryzys ma nas doprowadzić do Wielkiego Resetu i eliminacji gotówki. Kryzys to też czas, w którym odbywa się niespotykany kiedy indziej transfer majątku od klasy średniej i reszty podatników do najbogatszych elit.

Ludzie zadają sobie pytanie, kiedy skończą się niekonstytucyjne ograniczenia naszej wolności? Kiedy wróci normalność? Odpowiedź jest prosta. Normalność wróci wtedy, kiedy przestaniemy się zgadzać na nienormalność.

Część II artykułu pt: Plan Globalistów. Zobacz plan, który gdy pozna go społeczeństwo runie jak domek z kart.

Artykuł ten jest częścią Książki Antysystemowej. SKLEP

Książka Anty-sytemowa. Spis treści.

 

Polecane artykuły o Globalnym Wielkim Resecie

Globaliści planują Wielki Reset

Czy koronawirusowy Wielki Reset wprowadzi nową wersję komunizmu światowego?

Polecane filmy

Czy Twój bank może cię legalnie okraść?

Czterej Jeźdźcy apokalipsy. Film wyemitowany przez telewizję PLANETE (PL CAŁY FILM)

Please follow and like us:
fb-share-icon0
Tweet 20

2 thoughts to “Globalny Wielki Reset. Inflacja, wycofanie gotówki, CBDC cyfrowa waluta Banku Centralnego. Totalne zniewolenie. Czyli Co szykują nam globaliści?”

 1. WSPÓLNOTA

  Rozumiana jako Nowy Ustrój bez demokracji i bez ingerencji synów diabła.
  Dla Całego NARODU, poniewieranego przez Sodomitów i zdrajców oraz zaprzańców, zgromadzonych w partiach politycznych z wyjątkiem być może ANTYPARTII?.
  Oparty o Boży pieniądz (Bp) pozyskany przez osoby z DEPOZYTU człowieka zabespieczonego w ciele człowieka, poprzez Kod Genetyczny DNA Finansowy o czym mówi odkrycie E.K.Golca z Siemianowic Śląskich.
  Są to ZAŁOŻENIA nowego ustroju jako SIŁA ARGUMENTU. („Wielki Reset”)
  (Synowie diabła to są tzw. Wielcy tego świata, czyli realizatorzy Wielkiego RESETU)
  By od teorii Nowego Ustroju (Siła Argumentu) przejść do Argumentu Siły należy:
  Przejść od słów do czynów Całego Narodu Polskiego, czyli tego, co mogą uczynić „goje”, którzy są dziś niewolnikami zdrajców i zaprzańców, zdaniem red. Michalkiewicza?. Dla takiego rozwoju sytuacji potrzeba przejść
  do wykonania następujących KROKÓW dla WSPÓLNOTY;
  OTO TE KROKI:
  To jakby „ISKRA” która oświetli Naród Polski.!
  „ISKRA” oświetli Naród Polski 23 stycznia 2021, bo jest jedynie w gestii Pana Boga… (nic z tego nie wyszło). Szkoda, bo Król Wszechświata czeka na nasz Argument SIŁY, czyli na przejście od teorii do praktyki dnia codziennego.!

  1) Znaleźć 10-16 Sprawiedliwych o wysokiej Etyce, Moralności, wiedzy i inteligencji.
  a) Są tacy i znani dla oddolnie tworzonego Krajowego Ruchu Polaków.
  b) Weryfikacja moralno – ekonomiczna jest zastrzeżona dla Zarządu KRP. (Krajowego Ruchu Polaków)
  c) Do kwalifikacji sprawiedliwych musi należeć akceptacja odkrycia Bożego pieniądza (Bp) dla łączności człowieka z Królem Wszechświata, jako Panem nad BENEFICJENTAMI pieniędzy zdeponowanymi w Kodzie DNA finansowym człowieka – „goja”.
  d) WSPÓLNOTA ma polegać i być finansowana z zasobów osobowych Bożego Pieniądza, który gwarantuje Król Wszechświata poprzez bezpośredni kontakt za pomocą DEPOZYTU w DNA Finansowym.
  2) Zarejestrować ich jako „Grupę- Apostołowie Wolności” do objęcia „Tymczasowego Rządu Komisarycznego” na okres 90 dni i do wyborów w późniejszym czasie…
  a) „Apostołów” – zatwierdzi po ich osobistym zgłoszeniu się do pracy na rzecz nowego ustroju Komisja wyłoniona przez KRP.
  b) Zorganizowania terytorialnego w każdym Okręgu Wyborczym /województwie dla WSPÓLNOTY, jako tymczasowego podmiotu do dnia wyborów.
  c) Przejście od słow do czynów pod rygorem wykluczenia z drużyny; synów diabła oraz zdrajców i zaprzańców, którzy z pewnością nie będą zasypiać gruszek w popiele, co nie raz czynnie udowodnili w powtarzającej się non-stop praktyce „partyjnej”.
  d) Powyższe zastrzeżenia nie koniecznie odnoszą się do ANTYPARTII???

  3) A w chwili obecnej to „odpowiednio” i ze „skutkiem” natychmiastowym, przekonać obecnie rządzących kryminalistów z „kneSejmu” do pokojowego opuszczenia zajmowanych suto płatnych „żerowisk”…
  a) Nie rozmawiać ze zdrajcami i zaprzańcami o przyszłości politycznej ani gospodarczej WSPÓLNOTY, która jest zastrzeżona dla NARODU – opartej o Boży Pieniądz (Bp), który po jego uwolnieniu z DEPOZYTU zabezpieczonego Kodem DNA stanie się własnością depozytariuszy i nikogo więcej, będzie wolny od inflacji, deflacji i innych prymitywnych cech dzisiejszego pieniądza ziemskiego, bo będzie fundamentem SUWERENNOŚCI wszelkiej, niezależnej od nikogo na ziemi, tylko Króla Wszechświata, z którym każdy osiągnie kontakt bezpośredni bez względu na jakiekolwiek względy.
  b) Pieniądz Boży (Bp) będzie posiadał parytet chleba, czyli że: 1 kg. Chleba upieczony w tradycyjny sposób będzia miał wartość 1 Bp. Wszystkie inne waluty będą wymienialne na Bp w jedną i drugą stronę z zachowaniem parytetu CHLEBA.
  c) Forma Bożego Pieniądza będzie na początek wirtualna, czyli podobna do dzisiejszego pieniądza zdeponowanego na kartach tupu VISA o potem taże pieniądza papierowego. Za zgodność z Królem Wszechświata.
  d) Wymiana Bp na inny ziemski pieniądz odbywać się będzie w tzw. BANKOMATACH – dziś używanych powszechnie przez świat.

  Kęty 8.02.2021, – autor Kazimierz Józef Styrna – husarz Król Wszechświata.

  NOWA POLSKA
  Bez lichwy i podatków
  Tel. 884 793 141
  husarz33@wp.pl

  KONIECZNIE PROSZĘ ROZPOWSZECHNIAĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial