Skip to main content

Marzenia. Czy warto je mieć i dlaczego trzeba je spisać i zaplanować ich realizację? Twoja lista marzeń.

Marzenie, to z pewnością jest to, co czyni nasze życie piękniejszym. Fajnie je mieć. Ludzie, którzy nie marzą, przeważnie są nieszczęśliwi. Dobrze jest mieć listę swoich marzeń, choćby zapisaną na kartce w zeszycie. Otwierać ją czasem i zapisać plan realizacji tych marzeń. Mogą to być marzenia duże typu: willa z basenem, wolność finansowa, podróż dookoła świata, zdrowie i szczupła, wysportowana sylwetka, ale również na tej liście powinny być rzeczy małe, realne do zrobienia tu i teraz, tak aby małe sukcesy motywowały nas do dalszych działań.

Ja mam swoją listę marzeń i są na niej zarówno rzeczy małe, realne do osiągnięcia w krótkim okresie czasu, czyli do roku jak np. schudnąć 16 kg, jak i duże takie jak zostać autorem poczytnych książek czy poczytnego bloga, zwiedzić Australię, wyspy Pacyfiku, Bali, Filipiny, Indie, Chiny, Afrykę, Karaiby czy Amerykę. Być na 10 najpiękniejszych plażach świata czy nurkować w 6 najlepszych do tego miejscach na świecie. Mam też marzenia wielkie takie np. jak zmienić obecny system tak, aby ludzie żyli szczęśliwie w świecie bez wojen i bez nędzy, ubóstwa.

Teraz to pewnie myślisz, że jestem nawiedzony ale:

Marzenia nic nie kosztują a czynią nasze życie piękniejszym.

Jestem pragmatykiem i nie popieram życia polegającego na bujaniu w obłokach w świecie fantazji i własnej strefie komfortu. Dlatego jestem zwolennikiem zrobienia listy marzeń wraz z planem ich realizacji. Wiadomo, że do realizacji większości naszych marzeń są potrzebne pieniądze. Trudno podróżować po świecie mając 0 złotych na koncie lub debet i ogromny kredyt hipoteczny do spłacenia. Ale każdą, nawet największą podróż, trzeba zacząć od zrobienia pierwszego kroku. Niech nim będzie spisanie twojej listy marzeń.

Jedna myśl na temat “Marzenia. Czy warto je mieć i dlaczego trzeba je spisać i zaplanować ich realizację? Twoja lista marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *